44% van de Nederlandse online shoppers koopt over de grens
- Written by Editor
- Published in News Feeds

• 44% van de Nederlandse online shoppers koopt over de grens • Duitsland meest populaire land voor online shoppen over de grens • 19% van de Nederlandse internetgebruikers heeft de intentie om in 2015 meer in het buitenland online te shoppen • Meer dan de helft (56%) van de Nederlandse internetgebruikers noemt gratis retour zenden een ‘must have’ als ze op Nederlandse webshops kopen
Een vijfde (19%) van de Nederlanders heeft de intentie om in 2015 meer op buitenlandse webshops te gaan kopen, dit blijkt uit Europees onderzoek dat onder 800 Nederlandse consumenten is uitgevoerd door Ipsos in opdracht van PayPal. En een kwart geeft aan dit voornamelijk meer op Nederlandse webshops te gaan doen. In 2014 kocht meer dan de helft van de Nederlandse online shoppers (56%) op Nederlandse webshops en 40% zowel op Nederlandse als buitenlandse webshops. Een minderheid van 4% gaf aan alleen maar op buitenlandse webshops te kopen.
Tegelijkertijd toont het onderzoek aan dat wereldwijd[2]50% van alle online shoppers heeft aangegeven op buitenlandse webshops te kopen. Er liggen dus veel kansen in het buitenland voor Nederlandse webshops. De markten waarin de consumenten de afgelopen 12 maanden het meest over de grens hebben geshopt, zijn Oostenrijk (83%), Israël (82%) en Australië (75%).
Aankoopbescherming en gratis verzending belangrijk voor Nederlanders
Wanneer online shoppers die alleen in Nederland shoppen, wordt gevraagd naar de redenen waarom ze niet op buitenlandse webshops winkelen, geven ze als belangrijkste redenen dat ze vrezen dat de producten niet worden bezorgd (genoemd door 39%), het gebrek aan aankoopbescherming of verzekering in het geval van problemen (38%) en de bezorgkosten (36%).
Wanneer ze dan wordt gevraagd wat ze zou kunnen overhalen om wel over de grens te winkelen (zowel mensen die wel als niet in het buitenland shoppen), dan zijn de meest voorkomende antwoorden: gratis bezorging (genoemd door 36% van de online shoppers) en veilige betaalmethodes (34%).
Afgelopen 12 maanden heeft bijna de helft (49%) van de consumenten die producten op buitenlandse webshops heeft gekocht PayPal gebruikt voor de buitenlandse betaling. De redenen voor de voorkeur van deze betaalmethode bij shoppen op buitenlandse webshops zijn: aankoopbescherming (genoemd door 48% van de personen die een voorkeur hebben voor een betaalmethode), gemak (54%) en veiligheid (54%).
Eelco van Wijk, Directeur Benelux PayPal: “Uit het onderzoek komt onder andere naar voren dat Nederlanders gratis bezorging erg belangrijk vinden, maar gratis retourzending een vereiste. Bij lang niet alle webshops kun je je product gratis terugsturen als het niet aan je wensen voldoet. PayPal biedt daarom vanaf eind januari gratis retourzending als je de aankoop met PayPal hebt betaald.”
Nederlanders oriënteren en shoppen online
De productcategorie die door Nederlanders het meest online wordt onderzocht en gekocht zijn de entertainment- en educatieproducten zoals boeken. 53% van de ondervraagden heeft aangegeven dat ze zowel het onderzoek als de aankoop online doen als ze iets uit deze categorie kopen. Consumentenelektronica volgt daar net achter met 46%. Blijkbaar hebben Nederlanders vertrouwen in online winkels en reviews van andere shoppers. Volgens het onderzoek bekijken en kopen Nederlanders kleding juist vaak in de fysieke winkel (56%).
Toch is kleding wel de meest populaire productcategorie (30%) onder online shoppers die de afgelopen 12 maanden op buitenlandse webshops hebben gewinkeld, gevolgd door consumentenelektronica (20%) en reizen (19%).
Het meest populaire land onder Nederlandse online shoppers die op buitenlandse sites winkelen is Duitsland. Met 19% blijft ons buurland de Verenigde Staten (17%) en Groot Brittannië (14%) net voor.
Bijna de helft (46%) van de Nederlandse online shoppers geeft aan dat de belangrijkste redenen voor online shoppen het gemak en de tijdsbesparing zijn. 30% geeft als belangrijkste reden dat lagere prijzen de doorslag geven.
De verwachting is dat de groei van online bestedingen in 2015 procentueel het grootst zal zijn in de categorieën boodschappen (13% groei) en huishoudelijke producten (12%). Hier liggen dus kansen voor de webwinkels. Verwacht wordt dat de groei het laagst zal zijn in de categorieën consumentenelektronica (4%) en reizen (5%).
[1]Onder internetgebruikers in de leeftijd van boven de 18jaar die hebben beantwoord dat ze ofwel meer, ofwel minder online zullen kopen of hun koopgedrag in de komende 12 maanden niet zullen veranderen.
[2]Wereldwijd verwijst naar gecombineerde gegevens van de 22 onderzochte landen, niet gewogen naar grootte van de populatie
Einde bericht
About the research
On Behalf of PayPal, Ipsos interviewed a representative quota sample of c.800 (17,519 in total) adults (aged 18 or over) who own and/or use an internet enabled device* in each of 22 countries (UK, France, Germany, Austria, Switzerland, Italy, Spain, Netherlands, Sweden, Norway, Denmark, Poland, Turkey, Russia, Israel, UAE, USA, Canada, Brazil, Mexico, China, Australia). Interviews were conducted online between 9th September and 3rd November 2014.Netherlands fieldwork was conducted 6th – 21st October, among a sample of 800. Data was weighted to known incidence of online shoppers in all countries, and to demographic profile of internet users in 7 countries
*Desktop computer/Laptop/ notebook computer/Tablet /Smartphone/Some other type of mobile phone/Electronic organizer / PDA with wireless voice and data features/Games console with Internet connectivity (e.g. Wii)
Read more http://paypalbenelux.grayling.nl/91026-44-van-de-nederlandse-online-shoppers-koopt-over-de-grens

